ikoktejl

Archiv vydání - Psí sporty

Editorial 2018 / 06

Foto: Eva SvobodováVážení čtenáři časopisu Psí sporty, 

datum neděle 7. října 2018 si dobře zapamatujte, protože pro českou kynologii značí jeden z nejúspěšnějších dní vůbec. A já jsem vděčný, že jsem mohl být alespoň částečně u toho. Celý den jsem trávil v házenkářské hale ve švédském Kristianstadu, kde právě vrcholilo MS FCI agility 2018. Když se více než desetiletá fena mudi Kiki Martiny Magnoli Klimešové po finálovém běhu z šestého místa po jumpingu dostala do vedení, věřil jsem, že to bude na medaili stačit. Jistotu jí ale daly až následující běhy tří lepších týmů z jumpingu. Ovšem, že Kiki už v tomto běhu nepřekoná nikdo, na to by si vsadil snad jen blázen. A stalo se. Kiki se stala již potřetí mistryní světa v jednotlivcích, k tomu o dva dny zpět přidala již čtvrtou medaili ze soutěže družstev. Kiki se tak stala teprve druhým psem v historii agility, který vyhrál soutěž jednotlivců 3x (Hoss Lisi Frick má čtyři vítězství) a vůbec prvním psem, který má celkem pět zlatých (dvě ze soutěže družstev)!

Když jsem novinu o tomto fantastickém výsledku psal domů manželce Beatě, obratem mi odepsala, že na MS WUSV 2018 (které právě vrcholilo jen v pár kilometrů vzdáleném Dánsku) zatím vede Vašek Ouška s Qvidem Vepedem a o vítězství jej může připravit jen Martin Matoušek s háravou fenou Vicky Favory Cross. Nesesadil, ale stačilo to na celkově třetí místo a společně s šestým místem Petry Pohlové s Alyschou Anmireto Moravia naši suverénně ovládli i družstva. Stejně, jako před dvěma lety, ale v jednotlivcích tentokrát se dvěma místy na bedně!

A pak jsme sedli do našeho redakčního Renaultu Trafic a na facebooku na mě začaly vyskakovat úspěchy musherů z MS ICF, které naši, jak je již v posledních letech tradicí, totálně „rozsekali“ a z polského Lubieszówa domů přivezli celkem 26 medailí, z toho 14 zlatých. Tak to byl 7. říjen…

Pak ale bohužel přijdou dny jako pondělí 22. října, kdy se ze sdělovacích prostředků dozvíte o smrti českého vojáka v Afghánistánu a po probuzení následující den zjistíte, že se jednalo o kynologa (i v okamžiku tragické nehody měl u sebe psa), milovníka mondioringu Tomáše Procházku. Čest jeho památce…

Příjemné čtení

 

 

Jakub Štýbr – šéfredaktor 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  

KOMPLETNÍ OBSAH TOHOTO ČÍSLA

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group