ikoktejl

  • Je tu nová Kočičí planeta!

    Páté letošní číslo je na stáncích od 4. října 2019.

Editorial 5/2018

KP1805 titulkaNávrat k přírodě se ukázalo být zajímavým tématem a byla jsem moc ráda za tu záplavu krásných koček, co mohou být na chvíli venkovní šelmou. I z fotek bylo vidět, že to jsou kočky milované, opečovávané. Jsem přesvědčená, že i kastrované. Opravdu pevně věřím, že naši čtenáři kočky milují a že jim, snad i díky přispění Kočičí planety také rozumějí. A pokud kočky chodí ven, tak se jejich majitelé postarají nejen o bezpečí kočky samotné, ale také o zamezení nechtěného množení.

Při práci na tomto vydání jsem se osobně setkala s lidmi, kteří svůj čas a energii věnují kočkám v nouzi. Pokaždé to pro mne byl velmi hluboký a silný zážitek. Bojují statečně a obětavě, přesto nepropadat zoufalství tváří v tvář nekončícímu přívalu nechtěných koťat je musí stát obrovské úsilí. Začínám se klonit k názoru, že návštěva útulku by měla být povinná pro každého majitele kočky. Snad by pak všichni pochopili, že kočka opravdu nepotřebuje mít aspoň jednou za život koťata. A že dopřávat jí „svobodný“ venkovní život bez péče a ochrany není nic jiného než čirá nezodpovědnost.

Naštěstí dobří lidé nevyhynuli a stále více je jich ochotných dát šanci kočce z útulku. A věřte, že to rozhodně stojí za to, vím, o čem mluvím. Náš Manfred je z útulku a Ellie je toulavka přímo z ulice. Neměnila bych. Jsou to mimořádné osobnosti. Za každou takovou kočkou se skrývá příběh, a právě ten nás zajímá, proto právě nyní startujeme další soutěž o titulku, tentokrát výhradně pro kočičí krásky s útulkovou minulostí. Věřím, že zveřejněním jejich příběhů pomůžeme přesvědčit ty, kteří pořízení kočičky zvažují, že útulkářky jsou dobrou volbou. Zaslouží si trochu vylepšit pověst. Ony za to rozhodně stojí.

Více o soutěži o titulní stránku Kočičí planety naleznete na stránce 12.

S přáním krásných dnů s kočkou

Pavla Růžičková

PS: Nejtěžší pro mne bylo nepodlehnout a neodnést si z útulku další kočičku. Vzhledem k mému pracovnímu nasazení by to bylo nezodpovědné, ale vydržte to…

You have no rights to post comments

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group