ikoktejl

Archiv vydání - Psí sporty

Editorial 2020 / 01

Foto: Jana PospíšilováVážení čtenáři časopisu Psí sporty,

právě jste si otevřeli první číslo 14. ročníku časopisu Psí sporty a my vám zde přinášíme opět pár perliček, na které bych vás rád upozornil. V zemi, kde má dlouholetou tradici sportovní kynologie složená ze tří disciplín: stopa, poslušnost a obrana, si „frankofonní“ ringové sporty hledají cestičku obtížně a pozvolna. Věřím, že náš časopis díky spolupráci s předním francouzským psovodem a trenérem Fabrice Basnierem přispěje ještě k dynamičtějšímu rozvoji mondioringu, který v poslední sezoně zaznamenal z českého hlediska opravdu převratné úspěchy na světových soutěžích...

Ale ani ti klasičtí sportovkáři nemusejí smutnit. Jarda Kratochvíl se totiž rozhodl tentokrát vyzpovídat mohykána posledních let české IPO/IGP scény Martina Pejšu. A zapovídali se tak, že se opět můžete těšit na dvojrozhovor. V první části Martin přibližuje svůj pohled na trénink a posuzování.

Evě Lačňákové se podařilo ukořistit rozhovor s aktuálním mistrem světa agility v kategorii large, s „ruským medvědem“ Stanislavem Kuročkinem. Lucka Schönová si sedla s diktafonem a zápisníkem s dalším mistrem světa, ale také s novým předsedou České asociace sleddog sportů Martinem Vrtělem...

Asi nejsilnější příběh na vás čeká v reportáži Pavla Morávka, který se účastnil úspěšného zásahu při pátrání po sedmdesátiletém cyklistovi v Jizerských horách.

Díky, že jste si našli cestu k našemu časopisu, těšíme se i v novém roce na další společné objevování tajů světa psích sportů.

Přejeme vám krásný rok 2020!

Jakub Štýbr – šéfredaktor 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  

KOMPLETNÍ OBSAH TOHOTO ČÍSLA

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group