ikoktejl

  • Vychází listopadový Koktejl

    Nové číslo je právě na stáncích!

Soutěže

Soutěže KoktejluKvíz, čtenáři na cestách, předplatitelská soutěž... Každý měsíc mají čtenáři Koktejlu možnost hrát o ceny v našich soutěžích. Výherce, pravidla i ceny najdete zde.

Archiv vydání

Archiv KoktejlKoktejl je na českém trhu již dvacet let a počet jeho vydání překročil číslo 250. Kompletní archiv našich čísel je vám právě k dispozici k podrobnému prostudování.

Aktuální číslo

Sto a více stran reportáží, cestopisů, rozhovorů a rad vám pravidelně přináší náš měsíčník, magazín Koktejl. 

FOTO MĚSÍCE - ZÁŘÍ 2001

Ammán, 2. Srpna 2001 Jordánské děti ukrývají své tváře za plakátem v ammánské škole během třídního vyučování děvčat, jež jim radí, jak se chránit proti zneužívání. Středisko, které je svého druhu první v arabském světě, řídí osvětu, ale i rehabilitaci dětí, jež se staly oběťmi fyzického, citového nebo sexuálního zneužívání ze strany rodičů. Centrum bylo zřízeno v Ammánu v roce 1999. Text na plakátu zní: "Ochranou dětí buduješ národ!"

FOTO MĚSÍCE - ČERVENEC-SRPEN 2001

Indie, Bombaj: Kožešiny zabavené celníky na Bombajském mezinárodním letišti byly spáleny 5. června 2001 u příležitosti Mezinárodního dne životního prostředí. Indické úřady věří, že spálením kožešin dají pytlákům a překupníkům jasně najevo, že vláda to myslí vážně s ochranou divoké zvěře, zvláště indického tygra, jehož je Indie domovem.

FOTO MĚSÍCE - ČERVEN 2001

Čína: Čínští burlaci, zvaní "Qian-Fu", táhnou loď proti proudu řeky Wu Jiang - přítoku řeky Chang Jiang v provincii S-čchuan, jako to dělávali jejich předkové po tisíce let. Čínští poslanci jednají o plánu odvést vodu z řeky Chang Jiang v jižní Číně stovky kilometrů na sever k Žluté řece, která během léta vysychá ještě dříve, než dosáhne moře. Projekt v hodnotě 17 miliard dolarů, který poprvé navrhl poslední předseda Mao Zedong před padesáti lety, by měl být uskutečněn v příštím roce navzdory odporu jižních provincií a ekologů, kteří tvrdí, že důsledkem tohoto projektu by mohlo být vysušení i řeky Chang Jiang.

FOTO MĚSÍCE - KVĚTEN 2001

Muž rybaří na řece Něvě před Katedrálou svatého Izáka a budovou ministerstva námořnictví v centru St. Peterburgu. 15. únor 2001. Zimní rybaření je pro Rusy oblíbenou činností ve volném čase.

Naši partneři

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group