ikoktejl

 • Prohlédněte si Letní Everest

  V jeho obsahu na vás opět čeká řada zajímavých a inspirativních článků z celého světa.

 • 12 čtyřek jednou ranou

  Tradiční "procházku" alpinistů představuje traverz masivu Monte Rosy s tolika čtyřtisícovými vrcholy, že vám na jejich spočítání nebudou stačit ani prsty obou rukou.

 • Nekonečná sezóna

  Martin Skuhravý odchytil Jirku a Ondru z Kejda Ski Teamu ještě v průběhu jejich bolivijské výpravy a vytáhl z nich aktuální dojmy z jejich jihoamerické expedice.

 • Závratná Brenta

  Masiv Brenty představuje naprostou klasiku, co se zajištěných cest týká. Ve fotoreportu z kompletního přechodu tohoto strmého masivu naleznete nejen inspiraci, ale i kompletní nákres celé trasy.

 • Fantastické Fanské hory

  Pokud máte rádi klasické horské túry, jistě vás zaujme článek Tomáše Laburdy z Fanských hor, kterým se přezdívá "Asijské Dolomity" a které ohromí svou krásou a skvělou dostupností.

Aktuální číslo

Everest je čtvrtletník o lezení a horách plný těch nejzajímavějších článků a dechberoucích fotografií. Více o aktuálním čísle se dozvíte zde.

Kupujte Everest online

web-prodej-smallObjednejte si nově i jednotlivá vydání magazínu Everest online, s doručením do schránky za původní cenu 59 Kč.

Everest + Alpenverein

EV1502-predplatne-AV-thumb

Roční členství v Alpenvereinu + čtyři Everesty za 1750,- Kč! Kolik ušetříte? Proč se stát členem? Jaké jsou další výhody? Veškeré informace najdete zde.

Jaskyne Borinského krasu

Do malej chatky bratislavského speleoklubu na Košarisku v Malých Karpatoch prichádza skupina zablatených postáv. Panenský sneh na lúke pred chatkou sa vzápätí mieša s jaskynným blatom z kombinéz. Čistenie sa trením o sneh najväčšmi pripomína zvliekanie hadov z kože.

Tashi Tenzing – duchovní síla hor

Letos devátého května byl Tashi na Čho Oju (šestá nejvyšší hora světa) společně s Klárou Poláčkovou z České republiky, která se tak stala teprve druhou českou ženou, které se to podařilo.

Sama drsnou Asií

V Asii čas neplyne tak, jak jsme zvyklí. Nepočítá se na hodiny, ba ani na roky, nýbrž se podivuhodně zacykluje, až z toho člověk získá dojem, že se vše opakuje do nekonečna.

Krym pod zemí i nad zemí

„Borovička, jako obvykle,“ řekne s úsměvem nekorunovaný král zdejších jeskyňářů po odevzdání drobného dárečku ze Slovenska a posadí mě do plně naložené dodávky.

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group