ikoktejl

  • Everest jaro 2018

    Nový Everest se dostává do vašich schránek a pomáhá vyřešit ono známe horolezcovo dilema. Totiž to, zda je lepší vyrazit na prosluněné skály, nebo ještě nabrousit lyže a využít fantastickou firnovou podmínku. Poradíme vám, ať už se rozhodnete jakkoliv!

Aktuální číslo

Everest je čtvrtletník o lezení a horách plný těch nejzajímavějších článků a dechberoucích fotografií. Více o aktuálním čísle se dozvíte zde.

Kupujte Everest online

web-prodej-smallObjednejte si nově i jednotlivá vydání magazínu Everest online, s doručením do schránky za původní cenu 59 Kč.

Everest + Alpenverein

EV1502-predplatne-AV-thumb

Roční členství v Alpenvereinu + čtyři Everesty za 1750,- Kč! Kolik ušetříte? Proč se stát členem? Jaké jsou další výhody? Veškeré informace najdete zde.

Mexická klasika

Pro někoho jsou mexickou klasikou mayské, aztécké, toltécké, zapotécké či mixtécké pyramidy, pro jiného zase pacifické pláže v Acapulcu, Zipolitě či Huatulcu. Pro čtenáře Everestu se mexickou klasikou stanou pětitisícovky Ixtaccíhuatl a Pico de Orizaba (když se bude dařit, tak i Popocatépetl). Ale to se nám asi nepodaří... Popocatépetl je od roku 1994, kdy vychrlil 5000 tun horkého popela, uzavřený a hlídají ho vojáci.

V pohoří Ceahlau

Překrásný pohádkový svět bizarních zářících vápencových věží a věžiček, objevujících se a zase ztrácejících mezi mohutnými větvemi větrem ošlehaných smrků, vesele zurčící horské bystřiny a divoké vodopády řítící se skalními úbočími – to vše nabízí nevelké, ale o to malebnější pohoří Ceahlau, jež se nachází téměř v samém srdci rumunských Karpat.

Kouzlo Meteory

V řecké Lárise, hlavním městě Thesálie, jsem měl naplánovanou návštěvu místní univerzity spojenou s několika přednáškami. Díky mentalitě řeckých studentů, kteří si o týden prodloužili prázdniny, se mi pobyt na univerzitě zkrátil na tři dny a nečekaně se objevila možnost cestování. Výstup na Olymp jsem zavrhl již cestou vlakem ze Soluně do Lárisy, kdy jsem si potvrdil, že pro velké množství sněhu to na vrchol pěšky ještě nepůjde. Na skialpech by to asi šlo, ale berte si do Řecka na služebku skialpinistické vybavení. Lezačky a sedák však balím s sebou vždycky a tak nasedám do autobusu směr Meteora.

Téměř jsem to něpřežil

Na náhorní plošině nás překvapilo špatné počasí, ocitli jsme se ve vichřici a neměli se kde ukrýt. Skoro celý den jsme lezli a již jsme byli nedaleko od vrcholu, nicméně jsme museli zastavit a počkat, až se zlepší podmínky. Steve byl podchlazený a navíc jsme všichni trpěli únavou.

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group