ikoktejl

  • Vychází nový Special

    Objevte s námi Kanárské ostrovy v dalším vydání oblíbeného Koktejlu Special. Vychází 2. května!

Víno

Málokterý návštěvník Chorvatska odolá a nedá si při prázdninovém pobytu v této oblíbené zemi nějaké víno. Většinou něco červeného či bílého přímo ze sudu, stočeného do kanystru či pet láhve za symbolickou cenu. napsal Libor Ševčík
(autor je editor magazínu IN Hospodářských novin)

Na trupici na vyhlášené úhoře

Jako každá země i Chorvatsko má svá místa, kde najdete vyhlášené kulinářské speciality, nejčastěji dary moře.

Ryby a jastozi!

co se jí v Egyptě

Přestože nám egyptské stravovací návyky mohou připadat trochu nestálé, většina Egypťanů začíná svůj den lehčí snídaní, sestávající často z fazolí s vejcem a nebo sýra a džemu. Na rozdíl od nás většina rodin v Egyptě dosud drží opulentní oběd, nejčastěji mezi 14.00–17.00, po kterém následuje v těchto oblastech obvyklá siesta. Večeře se proti našim zvyklostem koná pozdě, leckdy až po 21. hodině.

Savojské Sýry

napsala Jana Vlková

Sýry patří do francouzského kulinářství jako do české kuchyně knedlíky. Je jich nepřeberné množství druhů a liší se podle jednotlivých krajů. Pokud připočteme i ty vyráběné v rodinných farmách, je množství jejich druhů a podob prakticky nekonečné. Prostupují francouzskou kuchyní v nejrůznějších podobách, nejčastěji jako jeden z chodů mezi hlavním jídlem a zákuskem nebo zkrátka na závěr. Savojské sýry vznikají z mléka krav krmených v létě na pastvinách a v zimě senem, takže některé mívají ještě letní a zimní „poddruhy“. Velká přísnost také panuje v rasách chovaných krav. Zkrátka výroba báječných savojských sýrů je i dnes něco mezi uměním a alchymií, která ovšem využívá nejmodernější nerezové nádobíčko.

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group