ikoktejl

  • Vychází Koktejl Special Léto v ČR

    Na stáncích od 2. července

TAJNOSTI ŘECKÉ KUCHYNĚ

Řecká kuchyně je poznamenaná středomořskými i orientálními vlivy a pestrost jídelních lístků je v této zemi až neuvěřitelná. Tajnosti kuchyně

napsala a vyfotografovala Karin Stružková

Víno

Málokterý návštěvník Chorvatska odolá a nedá si při prázdninovém pobytu v této oblíbené zemi nějaké víno. Většinou něco červeného či bílého přímo ze sudu, stočeného do kanystru či pet láhve za symbolickou cenu. napsal Libor Ševčík
(autor je editor magazínu IN Hospodářských novin)

Na trupici na vyhlášené úhoře

Jako každá země i Chorvatsko má svá místa, kde najdete vyhlášené kulinářské speciality, nejčastěji dary moře.

Ryby a jastozi!

co se jí v Egyptě

Přestože nám egyptské stravovací návyky mohou připadat trochu nestálé, většina Egypťanů začíná svůj den lehčí snídaní, sestávající často z fazolí s vejcem a nebo sýra a džemu. Na rozdíl od nás většina rodin v Egyptě dosud drží opulentní oběd, nejčastěji mezi 14.00–17.00, po kterém následuje v těchto oblastech obvyklá siesta. Večeře se proti našim zvyklostem koná pozdě, leckdy až po 21. hodině.

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group