ikoktejl

  • Vychází Koktejl Special Léto

    Na stáncích od 28. června.

Ďábelské chutě

napsal a vyfotografoval Topí Pigula Portugalský jídelníček svou pestrostí připomíná směs vlivů, které na něj během historie působily. Od Římanů po Araby. Našince může potěšit, že selátko je tu jednou z pochutin, a milovník zdravé výživy zajásá nad „treskou na tisíc způsobů“.

Ponocný, nebo krysař?

Němečtí průvodci často zpestřují turistům zážitky tím, že je uvítají v dobovém kostýmu a představí se jako historická postava. Popularitu si získali například ponocní v Rothenburgu a ve Zhořelci, ale zejména paní ponocná v Mindenu, neboť žena je v této branži raritou.

Beethoven i trafika

V dobách, kdy se Bonn pyšnil pozicí hlavního města Spolkové republiky, zlí jazykové o něm škodolibě rozhlašovali, že se v něm pořád něco děje. Buď prší, nebo jsou spuštěné závory. Poklidné, pohodové a hrabalovsky přívětivé městečko na Rýně v roce 1999 po čtyřiceti letech vrátilo post metropole Berlínu. Přesto, nebo právě proto, se v něm skutečně pořád něco děje.

Za zlatým jezdcem

Většina návštěvníků saské metropole na březích Labe nejčastěji míří do Starého města k obrazárně ve Zwingeru či k nově zrekonstruovanému chrámu Frauenkirche. V ulicích Nového města (Neustadtu) ale objevíme málo známé historické památky i pitoreskní svět alternativní kultury.

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group