ikoktejl

  • Vychází nový Special

    Objevte s námi Kanárské ostrovy v dalším vydání oblíbeného Koktejlu Special. Vychází 2. května!

Hamburk nejen hříšný

Žádný jiný evropský přístav – ani Marseille, Rotterdam či Neapol – si lidé tolik nespojovali s vykřičenou čtvrtí jako Hamburk a Sankt Pauli, přesněji řečeno Hamburk a Reeperbahn, tepnu St. Pauli. Do roku 1989 drtivá většina mužů od dvanácti let výše snila v tehdejším Československu o tom, že je osud někdy zanese právě sem…

Koně pod kapotou

Sotva vystoupíte z výtahu, který vypadá jako kosmický modul ze Star Treku, upře na vás zraky kůň. A koní je tahle budova plná od suterénu po střechu, ačkoliv čtyři nohy, navíc vycpané, má kůň jediný, a to právě ten u výtahu. Ostatní koně jsou schováni pod kapotami vozů. Vítejte ve stuttgartském Mercedes-Benz Muzeu, největším firemním muzeu na světě.

Víkend nejen pro motoristy

Až jednou počasí nebude lákat k typicky letním cestám do přímořských destinací, možná si vzpomenete na vojenské stíhačky a concordy zdobící střechy budov u německé dálnice A6, po které mnoho z vás prosviští. Pak se vám vybaví i poutače zvoucí k návštěvě Automobilového a technického muzea v Sinsheimu.

Pardubický kraj

Kraj Bedřicha Smetany a Bohuslava Martinů Českomoravské pomezí můžeme bez váhání nazvat krajem Bedřicha Smetany a Bohuslava Martinů. Působivé kulturní prostředí a malebná krajina těmto světoznámým hudebním skladatelům často bývala inspirací k jejich tvorbě. Atmosféry jejich rodného kraje se můžete nadýchnout i vy...

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group