ikoktejl

  • Vychází Koktejl Special Léto v ČR

    Na stáncích od 2. července

Pardubický kraj

Kraj Bedřicha Smetany a Bohuslava Martinů Českomoravské pomezí můžeme bez váhání nazvat krajem Bedřicha Smetany a Bohuslava Martinů. Působivé kulturní prostředí a malebná krajina těmto světoznámým hudebním skladatelům často bývala inspirací k jejich tvorbě. Atmosféry jejich rodného kraje se můžete nadýchnout i vy...

Chebský špalíček

Vstupní branou do světoznámého lázeňského trojúhelníku Karlovy Vary-Mariánské Lázně-Františkovy lázně je město Cheb – jedno z nejvýznamnějších měst a také nejkrásnějších na západě České republiky. Jeho historie sahá až do 9. století. Starobylou historii města tu nejvíce připomíná pověstný Špalíček, který je také symbolem Chebu a jeho nejznámější turisticky obdivovanou památkou.

Keltové od Nasavrk

Jaký je původ Keltů? A co nosili pod kalhotami? Proč se říkalo „zmalovaná jako Keltka“? Proč se barvili do bitev? Jak obětovali zajatce? Proč je grilovali v kleci nad rozžhaveným uhlím?

Kde odpočívají rentiéři

napsal Jiří Kamen, foto Schweiz Tourism

Autor Paní Bovaryové Gustave Flaubert v Cestovním deníku píše o Lago Maggiore: „Zdá se, že když se zmítá, vypadá jako moře, ale moře uzavřené, nekonečnost se vás tu nezmocní. Čím více je však pozoruješ, tím více se zvětšuje.“ Možná, že se tento dojem dá vztáhnout na celé Ticino. V ideálním prostoru, na trase cesty spojující sever s jihem a vedoucí alpskými průsmyky, se nalézá Bellinzona, správní středisko Ticina. Město nad řekou Ticino bylo strategickým místem už za římských časů.

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group