ikoktejl

  • Vychází Koktejl Special Léto

    Na stáncích od 28. června.

Keltové od Nasavrk

Jaký je původ Keltů? A co nosili pod kalhotami? Proč se říkalo „zmalovaná jako Keltka“? Proč se barvili do bitev? Jak obětovali zajatce? Proč je grilovali v kleci nad rozžhaveným uhlím?

Kde odpočívají rentiéři

napsal Jiří Kamen, foto Schweiz Tourism

Autor Paní Bovaryové Gustave Flaubert v Cestovním deníku píše o Lago Maggiore: „Zdá se, že když se zmítá, vypadá jako moře, ale moře uzavřené, nekonečnost se vás tu nezmocní. Čím více je však pozoruješ, tím více se zvětšuje.“ Možná, že se tento dojem dá vztáhnout na celé Ticino. V ideálním prostoru, na trase cesty spojující sever s jihem a vedoucí alpskými průsmyky, se nalézá Bellinzona, správní středisko Ticina. Město nad řekou Ticino bylo strategickým místem už za římských časů.

Dobrodružství na pltích

napsal Martin Janoška, vyfotografoval Jiří Rudolský

Po staletí se po slovenských řekách plavily vory s rozličným zbožím. Kdysi tvrdé a mnohdy nebezpečné řemeslo předků dnes umožňuje „nevodákům“ zažít překrásný pocit splouvání říčních peřejí a přitom pozorovat okolní svět.

Santorin Mykonos

Ostrov Santorin má miliony obdivovatelů, ale jednoho velkého rivala. napsala Karin Stružková, vyfotografoval Jiří PáleníčekTím je další kykladský ostrov – Mykonos. Oba ostrovy spolu soutěží ve „světoznámosti“, architektonické čistotě, počtu návštěvníků, malebnosti a konec konců i co se týče cen.

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group