ikoktejl

  • Vychází nový Special

    Objevte s námi Kanárské ostrovy v dalším vydání oblíbeného Koktejlu Special. Vychází 2. května!

Láska běžkařů

Vysočina je tradičním rájem českých běžkařů. Nabízí se tu tolik různorodých tras, že si snadno vybere každý, od začátečníků a rodin s dětmi až po zdatné a trénované sportovce. Terén je všude mírný a stopy vždy perfektní.

napsal a vyfotografoval Arnošt Dubský

Na pytlácké stezce

Místem, kde i dnešní člověk může přes propast věků pocítit závan drsné historie lidí, osidlujících kdysi nepřístupné hvozdy na pomezí Čech a Bavorska, je šumavská Kvilda.

napsali a vyfotografovali Zdeněk a Tomáš Přibylovi

Za zbojníkem Ledřičkou

Zatímco na Šumavu, Krkonoše nebo Český ráj pějí všichni ódy, Orlické hory stojí nějaké větší pozornosti cudně stranou. A to i přesto, že zdejším krajem prošpikovaným památkami klusala historie poměrně dramaticky.

napsala Denisa Prošková, foto Martin Janoška

Pro osamělé vlky

Nad Lužickými horami by vyznavači vysokých strmých kopců mohli ohrnout nos. Pravda, sice to nejsou žádní velikáni, ale opravdové hory, se všemi těmi skalami, hřebeny a lesy, to jsou, byť trochu malinké. A navíc, lyžařů je tady stále po málu.

napsala Klára Novotná, foto Michaela Loudová

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group