ikoktejl

  • Vychází Koktejl Special Léto

    Na stáncích od 28. června.

Krakonošovo království

Kdo by neznal kamennou siluetu Sněžky či evropský veletok Labe? Oboje má svou domovinu v srdci Evropy, v nejvyšších a nejvyhledávanějších horách České republiky, v pohoří zvaném od pradávna Krkonoše.

napsaly Dáša Palátková a Jana Nevěčná, foto Dáša Palátková

Roverky pro romantiky

Na krajinu hluboko pode mnou se pomalu snáší tma. Zatímco mě před chvílí chránila před deštěm Čertova rokle, tady na vrcholu strmého Ronova zůstávám počasí vydán napospas. Ještě zbývá probrodit se listím přes zbytky 600 let staré vstupní brány, a přede mnou se vynoří strašidelná zřícenina hradu Ronov.

napsal a vyfotografoval Petr Blahuš

Stopy ovoněné slivovicí

Zimní Bílé Karpaty doposud patří k oblastem, kde potkat člověka bývá vzácný a příjemný okamžik – příležitost k zastavení a přátelské konverzaci. Tím spíš, že nikdo, kdo se tady do hor vydá, nezapomene do batohu přibalit pleskačku slivovice.

napsal a vyfotografoval Martin Janoška

Bukový prales a žulová gorila

Skalní hřib, Oldříšek, Gorila… Takové a jiné jsou názvy skalních útvarů, které potkáte mezi buky na deset kilometrů dlouhé naučné stezce. Začíná v Oldřichovském sedle (490 m n. m.) pár metrů za obcí Oldřichov v Hájích nedaleko Liberce. Zajímavá je i historie Oldřichova. Pojmenován prý byl na počest majitele panství Oldřicha II. z Biberštejna.

napsala a vyfotografovala Michaela Loudová

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group