ikoktejl

  • Vychází Koktejl Special Léto

    Na stáncích od 28. června.

Za horou hora

Tajemné, zadumané, někdy i hrozivé, jindy zase přívětivé. Takové jsou Jeseníky a jejich podhůří. Ve všech ohledech jsou ale krásné. Přesvědčila se o tom spousta milovníků hor i rekreačních turistů. Snad nejlépe vystihl jesenickou přírodu šumperský básník a spisovatel Miroslav Kubíček.

napsal Rostislav Hányš, redaktor MF Dnes, foto Tomáš Kubeš

Město z kamene

Umělecké dílo přírody, moře skal bizarních tvarů, paleta barev pískovce, voňavé borovice. Komíny, převisy, spáry, stěny skal, díry, hodiny – to vše tvoří pískovcové skalní město. Nenavštívit Český ráj v zimě, kdy jsou scenerie zabalené v ledu nebo poprášené sněhem, by byl hřích.

napsala a vyfotografovala Michaela Loudová

Lázně pro duši

Beskydy jsou jiné než ostatní české hory. Je tu více zachovalá příroda, kterou zatím nezaplavily davy návštěvníků. A uspokojení zde naleznou nejen vyznavači sněhové pokrývky. Najdete tu i některé unikáty. Třeba polárium, která vás pomocí mrazu zbaví všech neduhů.

napsal a vyfotografoval Martin Janoška

K ledovci a kamenným borovicím

Švýcaři mají jediný národní park, který reprezentuje hlavní přírodní prvky v této zemi chráněné – hory a horské ekosystémy. Místní rádi tvrdí, že jsou to právě oni, kdo založili v Evropě první národní park.

napsal Topí Pigula, foto Schweiz Tourism

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group