ikoktejl

  • Vychází Koktejl Special Léto

    Na stáncích od 28. června.

Kde medvědi dávají dobrou noc

Vyspali jsme se na dřevěných deskách, které byly překvapivě položené uprostřed lesa. Nedaleko zpívaly stařenky osekávající větve smrčků. Když zjistily, kde jsme nocovali, pobaveně konstatovaly: „Ale tam se dává půlka koně, aby měl medvěd na čem hodovat, když ho chtějí přilákat myslivci!“

napsali Topí Pigula a Aleš Horáček, foto Aleš Horáček

Diova říše

Řecko je pestré a stejně rozmanitá je i paleta jeho fauny a flóry.

napsal Topí Pigula, vyfotografovala Alena Šumová

Může být jezero slanější než moře?

Kdo se dívá na pobřeží od moře, většinou si představuje, že vnitrozemí musí být suché a jednotvárné. Ve skutečnosti je členitost pobřeží i ostrovů chorvatského Jadranu přímo pověstná.

napsal Zdeněk Kukal

Slunce miluje ostrovy

Jen tak jednou za týden až deset dní se dá čekat déšť na ostrovech Jadranu a v pobřežních oblastech Chorvatska. Podnebí je tu totiž typické středomořské, což znamená slunce, sucho a teplo zhruba od začátku května do konce října. Pokud už prší, pak spíše krátce a déšť je teplý.

napsal Zdeněk Kukal

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group