ikoktejl

  • Vychází Koktejl Special Léto

    Na stáncích od 28. června.

Balt v novém kabátě

Dovolenou u Baltu na severovýchodě Německa jsme kdysi trávili ve stanech nebo v rekreačních zařízeních podnikových odborů. Změnu přinesl pád berlínské zdi. Prostor pro kempování sice zůstal, ale turisty dnes lákají hlavně moderní hotely nebo penziony.

Při prvním pohledu na mapu Řecka tento ostrov ujde pozornosti cestovatelů Skíathos malá perla Egejského moře

napsali Markéta a Michael Foktovi
vyfotografoval Michael Fokt

Není divu – se svými dvanácti kilometry délky je to jen malá zelená skvrnka v Egejském moři oddělená úzkým průlivem od řecké pevniny. Navzdory své nepatrnosti však ukrývá mnohé zajímavosti.

MODRÉ SNY NA BIŠEVU

napsala Hana Bořtová

Je mnoho míst, kde může člověk snít. Samozřejmě to platí také o Chorvatsku. Existuje však jedno, kde sny mají dokonce modrou barvu. A je přitom jedno, jestli sem člověk přijede na loďce nebo se šnorchlem, případně s potápěčskou výstrojí.

DIVOKÉ MALEBNÉ

napsala a vyfotografovala Dagmar Cestrová

Zvláštní poklid vyvěrá ze zdejších městeček a venkovských domků, ale i celých Azor. Poměrně dlouho zůstaly izolované od ostatního světa a vyhnula se jim tak stavba hotelových mega komplexů. Traduje se, že kdo přijede v létě, je tak unesen krásou místní flóry, že už se sem chce navždy vracet.

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group