ikoktejl

  • Vychází Koktejl Special Léto

    Na stáncích od 28. června.

Golf ve stínu pyramid

napsala PhDr. Stanislava Stiborová

Ať se to golfistům líbí nebo ne, zase přijde čas, kdy je počasí vyžene z venkovních hřišť. Ideálním způsobem, jak si sezonu prodloužit, je vyjet za golfem do teplých krajin. Takovým návštěvníkům nabízí Egypt skvělou příležitost do sytosti si užít zelených fervejí v době, kdy v Evropě sněží a rtuť teploměru klesá hluboko pod nulu. To však není jediné kouzlo egyptských golfových hřišť. Kde jinde si můžete zahrát golf ve stínu pyramid nebo ráno obejít „osmnáctku“ a odpoledne vystoupit na horu, ze které Mojžíš přinesl lidem deset přikázání?

Proč právě francouzské Alpy

napsala Jana Vlková, foto Seteva

Pokud se rozhodnete pro zimní dovolenou ve francouzských lyžařských střediscích, jistě víte proč. Především je to rozlehlost lyžařských areálů. Největší oblasti (Trois Vallées, Espace Killy, Paradiski a švýcarsko-francouzské Portes du Soleil) zabírají mnoho stovek hektarů, respektive čítají stovky kilometrů sjezdovek. Střediska, která mají „jen“ pod 150 km tratí, se ve Francii řadí až do druhé ligy.

Země golfu zaslíbená

napsal Libor Ševčík, editor magazínu IN Hospodářských novin

Zima je postrach českých golfistů. I když je mírná, hrát venku se dá jenom na zimních greenech, a to není ono. Přitom v Evropě existuje země, kde i v zimě (a pochopitelně i jindy v roce) se hraje jako u nás na jaře.

Město perníkářů

Když přijedete do městečka Pulsnitz, je to stejné, jako by vás stroj času přenesl o tři sta let zpátky. Nádherné náměstí, hned za ním barokní kostel a kousek od něj – nevelký domek, kde je vchod do zdejšího Muzea perníků s příhodným názvem Jeníček a Mařenka…

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group