ikoktejl

  • Vychází Koktejl Special Léto

    Na stáncích od 28. června.

Lázně i památky

V srdci pohoří Schwäbische Alb se choulí Bad Urach s typickými hrázděnými domky, kostelem, zámkem a dalšími památkami. Zahraniční turisté však toto okouzlující městečko s malebným okolím bohužel zpravidla míjejí – více ho znají hosté zdejších lázní či návštěvníci tradičního kulturního festivalu.

Malebné knížectví

napsal a vyfotografoval Aleš Horáček

Do Vaduzu, hlavního města Lichtenštejnského knížectví, ze Švýcarska přijedete, aniž byste si všimli, že jste překročili hranice.

Dokonalost na kolejích

Na nádraží v Schaffhausenu postává v pozdním večeru pět lidí. Očekávaný superexpres ICE kdesi nabral půlhodinové zpoždění, přesto se odjíždí do Curychu podle jízdního řádu. Švýcarští železničáři bleskově vypravili náhradní vlak…

napsal Petr Ferro

Trdelník, víno a památky

I když je Skalica hned za hranicemi a lidově řečeno tam opravdu lze dohodit kamenem, mnozí Češi ani netuší, že existuje. Toto malé město blízko Hodonína překvapí množstvím památek.

napsal a vyfotografoval Tomáš Kubeš

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group