ikoktejl

  • Vychází Koktejl Special Léto

    Na stáncích od 28. června.

Barevná Soluň

Soluň neboli Thessaloniki je neoficiální metropolí řecké Makedonie a se dvěma miliony obyvatel je druhým největším městem v Řecku.

napsala a vyfotografovala Ludmila Veselá

Brist je prostě Brist...

Nejznámější malíř Makarského přímoří Mladen Veža o Bristu, své rodné vesnici na chorvatském Jadranu, říká, že je jeho múzou, a nedá na něj dopustit. Ani já ne.

napsala Hana Bořtová

Káhira africká megalopolis

napsala Hana Bořtová

Představte si obrovskou bublinu pulzující celých 24 hodin. V ní se sem a tam přelévá čtrnáct, možná však i dvacet milionů lidí – to když počítáte i obyvatele veškerých předměstí. Jsou sice větší světové metropole, ale Káhira je největším městem Afriky. Na jednom kilometru čtverečním se tu tísní přes třicet tisíc obyvatel. Jak to však vypadalo v dobách, kdy Kristus čekal pár tisíc let na své narození?

Svůdný Lisabon

text ICEP, foto visitlisboa.com

I když dýchá historií, je zároveň městem, kde to žije. Pro milovníky zábavy a samozřejmě také kultury nabízí nespočet možností. Ne náhodou si hlavní město Portugalska dobývá renomé jednoho z nejvíc „trendy“ míst současné Evropy.

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group