ikoktejl

  • Vychází Koktejl Special Léto

    Na stáncích od 28. června.

Ve stínu krutovládce

Za dávných časů žil v Alpách král Watzmann. Vládl krutě, byl zlý na své poddané, a bůh se proto rozhněval a krále i s rodinou proměnil v kamennou horu nad městečkem Berchtesgaden a jezerem Königssee. Tolik starodávná legenda. Kousek od Berchtesgadenu nakonec vyrostlo sídlo jiného krutovládce, Adolfa Hitlera…

Na šálek punče

Předvánoční adventní trhy jsou natolik silnou tradicí Německa, že už si bez ní nikdo nedovede vánoční čas představit. Jeden z nejmalebnějších a nejznámějších trhů se odehrává v Norimberku.

Cukroví i klobásy

Drážďany jsou městem muzeí a divadel. Nicméně měsíc před Vánocemi se stávají hlavně metropolí vánočních trhů…

Perla na Dunaji

Líbezné město na březích Dunaje nedaleko Bavorského lesa má tak úžasnou polohu, že je už dávno považováno za jedno z nejhezčích měst Německa. Kdo se potuluje středověkými uličkami Regensburgu, mezi velkolepými domy a chrámy, na toho dýchá atmosféra více než dvou tisíc let… Ne náhodou je historické centrum města od roku 2006 zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group