ikoktejl

  • Vychází Koktejl Special Léto

    Na stáncích od 28. června.

Muzeum pod širým nebem

Německo je druhou nejnavštěvovanější zemí světa, kam turisté míří za kulturním vyžitím. Důležitou roli sehrává dvaatřicet míst Německa zapsaných na prestižním Seznamu UNESCO. Jedním z nich se stalo v roce 1994 město Quedlinburg, vzácný doklad středověkého městského uspořádání.

CHRÁNĚNÉ PERLY

napsala Milena Blažková

Jedinečná architektonická díla, unikátní přírodní krásy a vzácné archeologické nálezy, jejichž ztráty by znamenaly pro lidstvo nevyčíslitelnou škodu, jsou od roku 1972 řazeny na prestižní seznam světového dědictví UNESCO. Ve Švýcarsku se jich nachází šest (rok v závorce znamená dobu zápisu na seznam světového dědictví).

Strašidelný masopust

Jestliže si myslíte, že na strašidla ani v nejmenším nevěříte, navštivte tradiční švýcarský svátek Tschäggättä. Teprve potom o sobě můžete směle tvrdit, že máte pro strach uděláno!

napsala Marie Frajtová, Instinkt

slovenské unikáty

napsala RNDr. Milena Blažková, MEDIA IN, foto Tomáš Kubeš

Na prestižní Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO jsou od roku 1972 řazena jedinečná místa naší planety. Slovensko se může pochlubit celkem pěti zápisy (v závorce je vždy uveden rok zápisu).

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group