ikoktejl

  • Vychází Koktejl Special Léto

    Na stáncích od 28. června.

Za doškovými střechami

Ještě před půl stoletím připomínal slovenský venkov starobylý skanzen lidové architektury. Na západním, jižním a východním Slovensku převládaly hliněné domy s doškovými střechami, na severu a v horských oblastech se stavěly dřevěnice. Násilná socialistická industrializace učinila své. Dnes můžeme lidovou architekturu obdivovat především ve skanzenech, kterých je tu celkem deset.

napsal Martin Janoška, vyfotografoval Jiří Rudolský

POKLAD KRÁLE ŠTEFANA

Mírné klima jižního Slovenska, bohaté bukovo-habrové lesy, pohoří Tribeč a úrodné roviny táhnoucí se až k Dunaji lákaly do těchto míst už pravěké lovce. Vlastně se zde křížila minulost celého Slovenska.

napsal a vyfotografoval Tomáš Kubeš

Všední život exotických popů

napsala a vyfotografovala Karin Stružková

I když je Řecko stále více zemí evropského západního stylu, užijí si zde turisté svérázné exotiky.

Jak se žilo na Olympu

Všichni božští obyvatelé Olympu byli mladí a vyšší než lidé.

Všichni byli výjimečně krásní, až na Hefaista. Potírali se a pili kouzelný lektvar zvaný ambrózie. Uměli se převtělovat nebo byli neviditelní. Žádná lidská myšlenka jim nezůstala utajena. I jejich moc však měla své meze. Respektovali Moiru neboli osud. Sami svou budoucnost neznali, nechali si ji zjevovat ve věštbách.
zpracovala Jana Rázlová

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group