ikoktejl

  • Vychází Kočičí planeta 2/2019

    Na stáncích od 12. dubna.

Editorial 1/2016

KP1601 titulkaPřejít na články z Kočičí planety 1/2016

Už jsem přiznala, že bych někdy chtěla být kočkou.

Zvlášť teď v zimě, ráno dlouho spát, válet se, hledat ty nejteplejší a nejměkčí místa, nechat se rozmazlovat... Tedy kočkou domácí, milovanou. Být kočkou venkovní není v zimě žádná výhra, spíš boj o holý život.

Jsou ale situace, kdy i ty milované domácí kočky musejí bojovat. Ne přímo o holý život, ale o své místo v rodině, o své jistoty, o naší lásku. Proč? A kdy? Stačí, aby do vašeho života vstoupil nový člověk a život kočky se rázem vzhůru nohama. Slabší kočičí povahy vyděsí i obyčejná návštěva, která se dlouho nezdrží, kočka i tak v tichosti zmizí a objeví se až druhý den. Jiné mohou nového člena rodiny ignorovat nebo s ním dokonce bojovat. Co všechno může nastat a jak takové situace řešit, vám prozradí materiál na téma Nový člověk v životě kočky.

To taková Fifinka, naše kráska z titulní strany, měla v den focení celkem jasno. Fotografa, který ji bez kousku studu rušil při dopolední siestě, naprosto ignorovala. A na svého majitele, který se ji snažil pomocí všech možných hraček a mávátek lépe naladit, koukala značně shovívavě. Její pohled jako by říkal „tak chlapče ukaž, co ještě umíš“. Inu člověk míní, kočka mění. A Fifinka dál kraluje ve svém malém, ale oddaném království. Přála bych všem kočkám lásku a péči, kterou má ona.

S přáním krásné zimy

Pavla Růžičková

Editorial 6/2015

KP1506 titulkaZa okny se už snáší první sníh a děti začaly mluvit o Vánocích. Matylda jásá nad každým receptem na cukroví v časopise a obávám se, že má někde seznam druhů, kam si zapisuje ty, bez kterých se zaručeně neobejdeme. A Horác na okamžik překonal svou nevoli ke čtení a prostřednictvím vytrhaných stránek z časopisů a letáků mne „nenápadně“ zásobuje různými tipy na dárky. K jeho smůle má náš kocour Manfred papír moc rád, pojal to jako výbornou hru a vyhlásil lov na volně se povalující barevné stránky. Jako dárek nám nechává chuchvalce barevných papírových lamel dekorativně se povalujících všude kolem.

Manfréd nám vůbec poměrně často nosí dárky. Bereme to jako důkaz přízně, když se tvor obdařený pravými superschopnostmi rozhodně podělit se o svůj úlovek. Jaké schopnosti mám na mysli? No všechny kočičí. Kočky nejsou v ničem průměrné, proti nim jsme my lidé pomalu nedochůdčata. Článek o superkočkách vám vysvětlí proč.

Dárečky jsou vůbec zajímavé téma. Už dlouho jsme se tak nenasmáli, jako při přípravě článku o kočičích dárcích. Teď nemyslím ty, kterými nás občas obšťastní kočky samotné, ale dárky s motivem kočky. Stačí, aby okolí vědělo o vašich sympatiích ke kočičím kráskám, a už jsou tady. Do našich domovů přicházejí zprvu nenápadně, tiše, jako na kočičích tlapkách. A než se nadějete, zjistíte, že na vás kočky koukají odevšad. Tak jako na mne. Nejvíc mne pobavila keramická kočka mé sestry, která v sobě ukrývá tajemství…

Nejkrásnějším kočičím dárkem je pro mne ale samotná Kočičí planeta. To že ji mohu tvořit, vymýšlet, psát o těch nádherných stvořeních, které vcházejí do našich životů na měkkých tlapkách. Sama se vždycky těším, až si přečtu nové články, na chvíli, kdy prvně uvidím vysázenou stránku od grafika, nebo na ten pocit, když nám přivezou „ještě teplý“ časopis z tiskárny a my v něm honem listujeme, díváme se, jak to vyšlo, a s jemným mrazením v zádech doufáme, že nám tam neřádil nějaký ten šotek. Moc vám děkuji za to, že to díky vám mohu zažívat a pevně věřím, že i pro vás je Kočičí planeta pokaždé dárkem.

S přáním krásného dne a kočičích darů

Pavla Růžičková

PS: Úžasným darem určitě bude i fotografie kočky některého z vás na titulce Kočičí planety. Nezapomeňte hlasovat na facebooku Kočičí planety, na vaše hlasy čeká 18 statečných kočičích krasavic a krasavců.

Editorial 5/2015

KP1505 titulkaPřejít na články z Kočičí planety 5/2015

„Ta je krásná!“ chválila mi tuhle paní na facebooku titulku z posledního čísla. Usmívala jsem se u monitoru. Taky mi dalo práci ji vybrat. „Skoro jako ta naše,“ vyťukávala paní pilně do příspěvku. Ha, ona nemyslí titulku, ale tu kočku, začalo mi pomalu docházet. „Ale ta má ještě bílou náprsenku a…“ Milovaná vlastní kočka je prostě pro paní ta nejkrásnější kočka na světě. A tak to má být. Také si to myslím. O těch svých obvykle hlavně, když spí. To jsou opravdu hodné, krásné a dekorativní.

Ale zpátky k vašim kočkám. Jasně že jsou nejkrásnější. A je úplně jedno, zda jsou ověnčené tituly z výstav nebo zachráněné z útulku. Proto pro vás máme novinku – první číslo Kočičí planety bude zdobit kočka jednoho z vás! Možná zrovna právě ta vaše! Jak na to se dozvíte na straně 6. A dobrodružství může začít. Už teď se těším na vaše fotky a dopisy. Na to, až budeme v redakci sledovat, jak se vyvíjí hlasování, jak si stojí naši favorité. Také na to, až budu organizovat focení u vás doma. I nad hodiny vysedávání nad fotkami a dohadování s kolegy, na které fotce že to vaší kočce nejvíc sluší a kterou dáme na titulku.

Zároveň se těším na krásný podzim, na vítr, co víří barevné listí, i na mlhavá rána, kdy se mi nechce z postele. Nejraději bych si zalezla s voňavým horkým čajem, kočkou na klíně a něčím ke čtení. Třeba se vám to někdy povede. Ke čtení vřele doporučuji Kočičí planetu.

S přáním krásného podzimu s kočkou na klíně

Pavla Růžičková
šéfredaktorka

Ztratil se nám...

V aktuálním (pátém) čísle Kočičí planety řešíme i to, jakým způsobem pátrat po ztraceném zvířecím kamarádovi, kocourovi nebo kočce. Zde vám nabízíme ke stažení vzorový leták, buď ve formátu PDF pro inspiraci, nebo ve formátu DOC, který si můžete upravit dle potřeby.

Stáhnout leták, formát PDF

Stáhnout leták, formát DOC

letak hleda-se

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group