ikoktejl

  • Vychází Kočičí planeta 3/2019

    Na stáncích od 4. června.

Editorial 2/2013

KP1302 titulka

Přejít na články z Kočičí planety 2/2013

Vážení přátelé,
před námi je léto, pro mnohé nejkrásnější doba v roce. Pro mne určitě, miluji sluníčko a teplo, zřejmě jsem nějaké převtělení ještěrky – sluníčko mne dokáže nabít na dlouhou dobu dopředu. Naše kočky se také rády vyhřívají na sluníčku. Když se pak Manfred zvedne, protáhne a odchází, vidím v jeho líných pohybech sebevědomí lva. Jen ten harém lvic mu schází, naše Elie pro něj rozhodně lovit nebude. Naopak, kdyby mohla, slupne i jeho konzervu z misky.

K létu patří i cestování, to mám na rozdíl od koček velmi ráda. Poznávám cizí místa, kultury a hlavně si všímám zvířat a vztahu místních lidí k nim. Bývá to velmi poučné a blahořečím digitálním foťákům – víc než polovina všech mých snímků bývají zvířata, být to kinofilm, bylo by to drahé. Pokud také rádi fotografujete na cestách zvířata a hlavně kočky, vzpomeňte si na Kočičí planetu. Budeme rádi, když nám pošlete kočičí postřehy a pozdravy z vašich toulek světem.

Musím uznat, že mám navíc veliké štěstí – jsme velká rodina, tak mohu cestovat s klidným svědomím, že je o kočky postaráno. Vždy je někdo doma, koho znají a kdo je nakrmí. A k tomu máme i báječné sousedy, kteří nemají problém, že jejich zahrady jsou součástí teritoria našeho zrzka. Při návratu z jeho důležitých pochůzek se kolikrát tak mlsně olizuje, že mám podezření, že si někde ochočil někoho, kdo mu podstrojuje. Inu kouzlo osobnosti…

V letní Kočičí planetě se dočtete o lvech i o první pomoci pro přehřátou kočku, o cestování s kočkou, či jak zajistit kočce pohodlí doma, o problémech se sousedy, které může vyvolat vaše kočka, i o tom, jak se jim vyhnout. Budu ráda, pokud vám bude Kočičí planeta dělat společnost při čekání na letadlo nebo na louce u rybníka a potěší vás trochu jako pravá kočka. Jen vrnět jsme ji ještě nenaučili…

kp1302 editorial

Přeji vám i vašim kočkám krásnou letní pohodu

Pavla Růžičková

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PS: Zaujala vás nějaká tematika v Kočičí planetě nebo máte tipy na články? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Kočičí planeta na veletrhu FOR PETS 11.-14. 4. 2013

Zaujala vás Kočičí planeta?

Navštivte nás na stánku Kočičí planeta na veletrhu FOR PETS od 11.-14. 4 .2013 na PVA EXPO Praha. Těšíme se na vás.

PETS 13 210X297

Výherce křížovky z čísla 2/2012

Tajenka křížovky z Kočičí planetě 2/2012 zněla: Kočka může být člověku skvělým přítelem, ale nikdy se nesníží k tomu, aby to přiznala.

Roční předplatné časopisu získaly: Jana Kirsová z Prahy, Jana Holubová z Pardubic a Daniela Ošmerová z Litoměřic.

Blahopřejeme!

Editorial 1/2013

Přejít na články z Kočičí planety 1/2013

Venku ještě chumelí, ale obě naše kočky se záhadně probudily ze zimního úsporného režimu a venku již začaly znít první kočičí koncerty. Vnitřní hodiny našich šelem evidentně mají jasno v tom, že už začíná jaro, i když my se ještě balíme do zimních bund a čepic. Našim kočkám nepřišlo divné, když jsme doma začátkem února začali připravovat velikonoční dekorace. Zatímco Míca se ochotně zapojila a chtěla být při všem, kocour se po prvním pokusu ho naaranžovat ke kraslicím urazil a povýšeně vše sledoval z lepenkové krabice. Fotografie z kočičích velikonočních příprav aneb jak se fotí rubrika „Vyrobte si s námi“ si můžete prohlédnout na Facebooku Kočičí planety.

Byla jsem velmi překvapená, kolik jste nám poslali krásných fotografií do soutěže. Někteří připojili i několik vět o svých milovaných kočkách či připomínky ke Kočičí planetě. Dostali jsme ale i rozhořčený dopis od čtenářky, která nás kvůli článku o Bohumilu Hrabalovi obvinila, že souhlasíme se zabíjením koček. Věřte mi, není tomu tak. Nad zařazením článku v plném znění jsem dlouho uvažovala, ale nakonec jsem dospěla k přesvědčení, že nelze nikomu nalhávat, že svět je pouze černobílý. Proto nebudeme ani nechceme se v budoucnu vyhýbat kontroverzním tématům. Spolupracujeme i s lidmi, kteří svůj život zasvětili záchraně a péči o kočky, jež poznaly člověka z horší stránky, a mnohé jejich příběhy jsou opravdu kruté a smutné. Právě proto si zaslouží zveřejnit. Nemyslím si, že by něčemu prospělo zavírat oči a ukazovat kočičí život jen z té dobré stránky. Kdo před zlem zavírá oči, nemůže proti němu nijak bojovat.

2013-04 editorial

Musím se vám ještě k něčemu přiznat. Miluji staré fotografie. Nad zašedlými záběry sním o tom, kdo na snímcích asi je, kdo je fotografoval a proč, a přemýšlím, kam se to asi ta slečna na snímku kouká. Nejraději mám ty fotografie se zvířaty – přísný sedlák na lavičce před chalupou, děti se opatrně krčí okolo a v okně se rozvaluje kočka. Nebo panička na nedělní procházce, určitě v tom nejlepším oblečení, rukavičky, klobouček a za cíp kabátu ji tahá foxteriér. Ty malé detaily dokazují, že lásku ke zvířatům lidé měli odedávna. Zvířata pro ně nebyla jen pro užitek, ale pojilo je něco mnohem víc. Při práci pro Kočičí planetu jsem náhodně objevila krásné staré fotky a zase jsem se zasnila. Dokonce jsem prohledala vlastní archiv fotografií. Hrozně nerada se fotím a ještě méně ráda se na sebe na fotkách koukám. Ale tuhle mám ráda. Přesně si pamatuji ten letní den, kdy jsem svou německou tetu vláčela půl dne po berlínské zoologické zahradě. Chudinka si už myslela, že si sedneme v klidu ve stínu u stánku, jenže přehlédla nabídku možnosti focení se živými lvíčaty. Nedala jsem jinak, než že tam musím jít. Dodnes si pamatuji vůni kožíšku malé šelmy i její nespokojené hrdelní mručení. Proto vás chci poprosit, abyste i vy prohledali své archivy a podělili se s námi o staré fotografie s kočkami. Třeba najdete důkazy o tom, že jste lásku ke kočkám zdědili a ty malé hebké šelmičky provázejí váš rod už dlouhou dobu.

S přáním krásného jara

Pavla Růžičková 

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group