ikoktejl

Anna Šmídová
Tag: Anna Šmídová Nalezeno 1 výsledků.
Tag: Anna Šmídová Řazení

Cigarety pro nebožtíky

Cigarety pro nebožtíky
Napsala Anna Šmídová, Foto autorka textu a Jan Schlindenbuch Silnice z přístavu Palopo se kroutí jako nekonečná horská dráha. Po několika hodinách konečně projíždíme bránou vzdáleně připomínající vstup do rožnovského skanzenu. Pitoreskní toradžské vesnice však mají s muzeální strnulostí skanzenu málo společného a obřady jejich obyvatel nejsou pouze víkendovou kratochvílí pro všetečné turisty. Neobvyklé zvyky a barevné vesnice navazují na prastaré tradice místních obyvatel – Toradžů. Původní náboženství je součástí souboru starých pravidel nazývaného aluk. Podle legendy přinesl lidem aluk od bohů hrdina Puang Buralangi. Kromě náboženství obsahuje právní nařízení, rituály, tabu i praktické znalosti uplatňované například v zemědělství. Aluk určuje běh života Toradžů.

Číst dál...

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group