ikoktejl

Speciál
Tag: Speciál Nalezeno 5 výsledků.
Tag: Speciál Řazení

Věrozvěst velkoměsta

Věrozvěst velkoměsta

Text: Michal Jirsa

Mohl z něj být nadprůměrný novinář či scénárista, našel se však v architektuře. Po rozpačitých začátcích se Rem Koolhaas vypracoval na ikonu světového urbanismu.

„Rem má srdce, jen se ho rozhodl uložit ho k ledu,“ říká se o slavném architektovi. V osobním kontaktu je prý skutečně poněkud chladný.

Číst dál...

Kde se rodí budoucnost

Kde se rodí budoucnost

Text:Jitka Lenková

Pojem „Brainport Region Eindhoven“ bychom mohli s trochou nadsázky přeložit jako „přístav pro mozky“ v Eindhovenu. Samozřejmě, že s těmi mozky tam „kotví“ i jejich majitelé, přední odborníci z různých oborů z celého světa.

Číst dál...

Bez Maasvlakte 2 by to dál nešlo

Bez Maasvlakte 2 by to dál nešlo

Text: Jitka Lenková

Letos v květnu vstoupila do provozu zbrusu nová část rotterdamského přístavu, nazvaná Maasvlakte 2. Stejně jako první Maasvlakte ze 60. let vznikla jako umělé mořské jezero, skýtající bezpečné kotviště námořním lodím.

Číst dál...

Brána Evropy

Brána Evropy

Text: Jitka Lenková

Přes 40 kilometrů pobřeží, 7692 hektarů souše, 4734 hektarů moře, na 450 milionů tun zboží a 90 tisíc zaměstnanců. To jsou základní údaje popisující největší přístav v Evropě – Rotterdam.

Loni do rotterdamského přístaviště zavítalo 79 487 námořních a na 80 000 říčních lodí, předloni byla tato čísla ještě o pár tisícovek vyšší. Není proto nadsázkou, když se o rotterdamském přístavu mluví jako o bráně Evropy.

Číst dál...

Obsah - Kompletní přehled článků v čísle

SpolečnostNizozemské desatero Ach, ti NizozemciRodina, jako je ta vašeRasputin v sukníchOranžové šílenstvíKřepčení na paluběNěmci, vraťte kola!O kolečko víc. Nebo o dvě?Do sedel!

HistorieMy chceme svobodu!Boj o místo na slunciToho krále nechceme!Zakletá katedrálaOd Japonska po KaribikBelgie? Bez ní bude lépeZa mír a vzdělanostDeník z podsvětíKolaborant nebo padělatel?Příliš krutý debaklPostrach diktátorů

SpolečnostZačaly to tulipányNejbezpečnější obuv na světěBrána EvropyVěčný boj s mořemBez Maasvlakte 2 by to dál nešloPlavba do zlaté éryNa pár dní kapitánemPootevřel okna vesmíruKde se rodí budoucnostSilák jménem ledovecPřízrak na vlnách

UměníKrotitel démonůMalíř hádanekNejvětší z umělcůCo tam dělá ta havěť?Příliš smutný géniusNeodborní odborníciVěrozvěst velkoměsta

Gastro – životní stylChutě domova i exotickéLáska, která zrajeKlidně si zahulte! Jdeme na jednoMlsání z tropůSladké dřevo na slano

SportKdyž kanály zamrznouNa plný plynMalá země, velký fotbal

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group