ikoktejl

Afrika
Tag: Afrika Nalezeno 8 výsledků.
Tag: Afrika Řazení

Opice s parukou

Opice s parukou
Napsala Saša Ryvolová, Foto Saša Ryvolová a Václav Lomič Namáhavý výstup, polední sluníčko a začínající angína mne dostaly. Polehávám na sluncem sežehlé trávě v kempu Sankaber na hřebeni nejvyšších etiopských hor a upadám do dřímoty. Najednou se kolem mne začíná ozývat jemné a spokojené hmmhmm…mňam, mňam. Na plácku pár metrů přede mnou se zčistajasna zcela důvěřivě pase tlupa dželad. Nějakých patnáct dvacet paviánů se přesunuje za pastvou stále blíž a já najednou sedím uprostřed tlupy a strkám jim objektiv doslova do obličeje. Jsou úžasní!

Číst dál...

PÁCHNOUCÍ PAHORKY INDICKÉ

PÁCHNOUCÍ PAHORKY INDICKÉ
Napsal a vyfotografoval Ivan Brezina, magazín Maxim Obrovské hromady kravinců se tyčí na periferiích indických měst. Lejna zajišťují obživu tisícům lidí, šetří fosilní paliva, jsou předmětem nábožné úcty a vzbuzují naděje lékařů a vědců. Především ale nabízejí otázku: dokážeme přijmout i zcela odlišné a nepochopitelné přístupy ke světu?

Číst dál...

KDO SPASÍ AFRIKU?

KDO SPASÍ AFRIKU?

„Dnes jsem si dala rybu a salát. To byl luxus. V Africe člověk zjistí, co všechno k životu vůbec nepotřebuje…,“ napsala si do svého deníčku hollywoodská celebrita Angelina Jolie.

 

Číst dál...

Plná tajemství, záhad a kouzel Benin - OBĚTÍ ČERNÉ MAGIE

Plná tajemství, záhad a kouzel	Benin - OBĚTÍ ČERNÉ MAGIE

Napsali a vyfotografovali Michaela Lorencová a Ondřej Havelka

Tělo pohltily černé síly a vypily veškerou energii pro život. Už víc jak dva týdny nedokážu nic jíst a skoro ani pít. Před očima se stále zjevuje strašlivá postava neznámého kouzelníka voodoo a duše se každou sekundou pere s tajnými silami dosud neznámé energie. Nikdy jsem netušila, že mě, Evropanku, může potkat právě tohle.

 

Číst dál...

Ohrožená příroda Její zvířata

Ohrožená příroda Její zvířata
O mezinárodní pomoc pro lidoopy a opice požádali v září loňského roku ministři třiadvaceti zemí Afriky. Během jedné generace mohou vyhynout gorily, šimpazi a orangutani, protože rychle ubývá jejich přirozené prostředí vinou nelegálního kácení lesů a nelegálního lovu pro maso.

Číst dál...

Jak ji vidět raději nechceme jižní Súdán DŽUBA ve stínu války

Jak ji vidět raději nechceme jižní Súdán  DŽUBA ve stínu války
Napsal a vyfotografoval Tomáš Kubeš Za ranního rozbřesku seděla stará žena před svým obydlím a nastavovala tvář prvním paprskům slunce. Hleděla do dáli a čekala na další den, který bude stejný jako ty předchozí. Paprsky pomalu rozpouštěly ranní opar a hbitě se plazily po krajině jako nenasytná chobotnice. Žena se nehýbala a nechávala se pohladit nekončící krásou světelného kotouče. Nevím proč, ale nemohl jsem z té sochy, čekající na zázrak, který se snad už ani nemůže stát, spustit oči. Síla okamžiku mě dokonale přibila k zemi.

Číst dál...

Jak ji vidíme rádi

Jak ji vidíme rádi
Stále více vědců se kloní k názoru, že Afrika je podle současných hypotéz o vzniku člověka zřejmě kolébkou lidstva. (Další hypotézy mluví o vzniku na různých místech planety.) Je zvláštní a stále bere dech, jak rozmanitá etnika tu žijí, jak různorodé mají zvyky a tradice. To je ostatně největší lákadlo pro turisty z Evropy, Ameriky a dalších částí světa. Trvale totiž žije v Africe jen několik málo procent bělochů.

Číst dál...

Její budoucnost?

Její budoucnost?
„Pro potomka – nejlépe jiné barvy pleti – jsou ochotny cestovat na druhý konec světa. Ale proč vlastně? Copak v Americe není opuštěných dětí dost? Trend zajistit dítěti z chudé části světa navždy dobré živobytí nastolila bezpochyby herečka Angelina Jolie. Coby velvyslankyně dobré vůle při OSN má možnost vidět na vlastní oči i odvrácenou stránku světa,“ konstatoval časopis Elle ve svém článku o charitě hollywoodských celebrit. A pak poznamenal, že co v Hollywoodu udělá jedna celebrita, udělá druhý den i několik set tisíc Američanů, takže adopce nikdy nepřijdou nazmar.

Číst dál...

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group