Renesance domorodců
HRAJÍ NA HMOŽDÍŘE, UCTÍVAJÍ DUCHY A PŘIPRAVUJÍ ČAJOVÉ LÁZNĚ. JEJICH PÍSNĚ SE TAKÉ STALY SVĚTOVÝMI HITY. TCHAJWANŠTÍ DOMORODCI VSTÁVAJÍ Z MRTVÝCH A SNAŽÍ SE CHOPIT ŠANCE, KTEROU JIM VLÁDA V TCHAJ-PEJ PO MNOHA DESETILETÍCH DALA.
TCHAJ-WAN země černovlasých andělů
Poněvadž západní část Tchajwanu leží v nižších nadmořských výškách, jevil se ostrov Číňanům, kteří k němu poprvé připluli směrem od západu, jako kraj terasovitých rýžovitých polí. Nazvali ho tedy Tchaj-wan - Terasovitá zátoka.
Když loutky obživnou
Text Michal Dvořák, foto Marek Wágner
Pravděpodobně jste v divadle už někdy zažili tu elektrizující atmosféru, kdy je publikum s herci jedno tělo, dýchá s nimi, reaguje na každý jejich pohyb a tleská jak zběsilé. Ale stalo se vám to někdy u maňáskového divadla?
Jezero dvou tváří
Divoké bubny
UMĚNÍ Z KORÁLU
JAK CHUTNÁ TAIWAN
Autor: Barbora Literová
Všechno v Asii je barevnější a zářivější, než jsme zvyklí v Evropě. O Taiwanu to platí dvojnásob, zejména když se podíváte do míst, kam se běžný turista nedostane.
TAIWAN - AMBICIÓZNÍ OSTROV
Text: Jana Patková
Foto: Jan Škvára
Formosa je původní název ostrova a znamená "Překrásná". Díky Portugalcům se již v 16. století Evropa dovídá o existenci ostrova v západním Pacifiku. Na jeho sličnosti mu nic neubralo ani další jméno
TAIWANŠTÍ DOMORODCI: SKANZEN ŽIVÝCH
Lampión je výborným fotografem a středem jeho zájmu je už mnoho let původní obyvatelstvo ostrova Taiwanu, jeho zvyky, umění a kultura. Na několik dní se stal naším průvodcem po ostrově a snažil se na nás přenést svou vášeň pro vše původní a originální, co se na ostrově, osídleném nyní převážně etnickými Číňany, vyskytuje. Číňanem je ostatně i on sám.