ikoktejl

Evelína Hametová
Tag: Evelína Hametová Nalezeno 1 výsledků.
Tag: Evelína Hametová Řazení

Muži v soli

Muži v soli
Napsala a vyfotografovala Evelína Hametová Když jsem hledala v rakouském Hallstattu další informace o „Muži v soli“, jak se nazývá unikátní mumie stará tisíce let, kterou horníci našli v závalu v roce 1734, podařilo se mi mluvit se stařičkou ženou. Vzpomínala, jak byl počátkem osmdesátých let náhodou nalezen v dole zával a odhadlo se, kdy k němu asi došlo. I když k tomu bylo zapotřebí velké dávky odvahy, žena chtěla mrtvé vidět, protože se domnívala, že mezi těly by mohl být i její dlouhá léta pohřešovaný manžel. Bylo to smutné shledání. Když pak uviděla na výstavě Muže v soli, nevěřila, že jde o kopii. Výraz tváře měl stejný a rysy v mírně ztuhlé kůži mu dodávaly velkou podobnost s manželem. Plakala, když vzpomínala: „Byla jsme na výstavě přesvědčená, že se dívám do tváře vlastního muže.“

Číst dál...

Naše tituly

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group