ikoktejl

Kalendář událostí

Flat View
Rok
Měsíční pohled
Měsíc
Weekly View
Týden
Daily View
Dnes
Search
Vyhledat

EGYPT - Deadalus / Zabargad / Rocky

Od neděle, 14. září 2014 -  08:00
Do neděle, 21. září 2014 - 17:00

Mimořádné safari na mimořádné lodi pro mimořádné potápěče...

Contessa Mia je nádherná 5* loď ve všech aspektech. Má krásný, netradiční interiér, je velmi prostorná a přesto útulná. Contessa Mia poskytuje svým hostům velký komfort díky pohodlným a vkusným pokojům vybavených klimatizací, toaletou a koupelnou. relaxační salon na hlavní palubě a samostatná jídelna na horní palubě s nádherným výhledem na otevřené moře. Maximální kapacita 20 osob. NITROX ZDARMA

Podmořský park Deadalus, s arabským názvem Abu Kizan, patří s ostrovem Zabargad k nejvzdálenějším a vstupem také nejdražším v Rudém moři. Osamělý útes, oválného tvaru o šířce až 500metrů, leží téměř ve středu moře mezi Egyptem a Saudskou Arábií. Od přístavu Marsa Galeb, odkud se vyplouvá, je vzdálen 150km. V devatenáctém století vybudovali Britové na holém útesu maják, ze kterého dodnes čtyřčlenná obsluha upozorňuje lodě na pro ně nebezpečné místo. Dostat se na něj po téměř stometrovém dřevěném molu, které začíná na okraji útesu, a vychutnat si krásnou vyhlídku můžete po domluvě s kapitánem. Potápěčské lodě kotví na jižní straně, která jim poskytuje nejlepší ochranu před vlnami přicházejícími ze severní strany.

deadalus

Daedalus je známý výskytem mnoha početných rybích hejn chňapalů, bodloků, karnasů a jiných. Celý je bohatě porostlý měkkými a tvrdými korály s velkými vějíři rohovitek. Na západní straně najdete malou terasu se sasankami a na jižní plato v hloubce od 30 – 40metrů. Ostatní strany útesu jsou téměř strmé - padají do hloubky okolo 500metrů. Právě toto prostředí, málo navštěvované lidmi, s častými proudy, vyhledávají četné druhy pelargických ryb na jejich pouti v širém moři. Nejlepším místem na potápění je severní strana útesu, která je pokryta dnes již zarostlým potrubím, zřejmě zbytků nákladu nejméně z jedné z potopené lodi. Můžete zde potkat, kromě hejna barakud, tuňáků i Napoleony, žraloky černolemé, bělošpicé, kladivouny a žraloky liščí. Při troše štěstí uvidíte i nádherné velké delfíny.

Kontakt : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Cena: 28 990 Kč, více na http://seawaydiving.cz/vyprava.php?i=29

Zpět

 

 

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno. Společnost Czech Press Group, a.s. zaručuje všem čtenářům serveru ochranu jejich osobních údajů. Nesbíráme žádné osobní údaje, které nám čtenáři sami dobrovolně neposkytnou.

 

Publikované materiály na www.czech-press.cz (pokud není uvedeno jinak) jsou vlastní texty iKOKTEJL a texty redakcí a spolupracovníků magazínů KOKTEJL, OCEÁN, EVEREST, PSÍ SPORTY, KOČIČÍ PLANETA, V SEDLE, Koktejl SPECIAL a Koktejl EXTRA.

Czech Press Group